Jedną z podstawowych potrzeb rozwojowych dziecka w wieku przedszkolnym jest potrzeba ruchu. Potrzeba ta u dzieci 3-6 letnich jest naprawdę ogromna, dziecko wręcz domaga się ruchu. Jest to czas, by kształtować prawidłowe nawyki ruchowe. Warto więc zainteresować dziecko takimi zajęciami, które zaprocentują w przyszłości.

W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami korekcji dla każdej grupy wiekowej. Zajęcia takie odbywają się w małych grupach, dla zwiększenia ich efektywności. Duża różnorodność pomocy i sprzętu sportowego pomaga uatrakcyjnić zabawy ruchowe. W miesiącach letnich zajęcia gimnastyki odbywają się też na podwórku przedszkolnym.

W ciągu roku organizowane są zajęcia otwarte, w których czynnie uczestniczą rodzice z dziećmi. Podczas corocznie organizowanego festynu rodzinnego jest możliwość wzięcia udziału w sportowych potyczkach rodzinnych.

Zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej prowadzi pani Dorota Świdurska.